Działania MBWS Polska w czasie COVID-19

13 kwietnia 2020

Drodzy Pracownicy / Szanowni Partnerzy Handlowi

Stoimy obecnie w obliczu wyzwań związanych ze światową pandemią wirusa COVID-19, co skłoniło nas MBWS Polska do podjęcia konkretnych działań zarówno w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom, ciągłości biznesu jak i wsparcia służ i firm, które przeciwdziałają epidemii oraz walczą z jej skutkami.

Bezpieczeństwo pracowników jest naszym nadrzędnym celem dlatego, w ramach ochrony pracowników wprowadziliśmy odpowiednie procedury prewencyjne w miejscu pracy ujęte jako Przewodnik Dobrych Praktyk. Obejmuje on ogóle wytyczne co do higieny i bezpieczeństwa pracy w warunkach epidemii jaki i szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji pracy, w tym np. pomiar temperatury ciała na terenie zakładów produkcyjnych oraz możliwość pracy zdalnej dla wszystkich funkcji, gdzie to było możliwe. Zapewniliśmy również środku dezynfekcyjne oraz ochrony bezpośredniej dla pracowników. Specjalnie powołany zespół kryzysowy na bieżąco informuje pracownikach o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz dostosowuje pracę operacyjną do aktualnych regulacji rządowych.

Wspieramy lokalne społeczności biorąc czynny udział w walce z epidemią poprzez realizację dostaw spirytusu ratyfikowanego na potrzeby dezynfekcyjne do lokalnych instytucji miejskich, samorządowych oraz szpitali w województwach Podkarpackim i Pomorskim, umożliwiając tym samym realizowanie przez nich działań. Na tą chwilę dostarczyliśmy 3,8 mln litrów alkoholu, aby wesprzeć służby lokalne w tych trudnych czasach, a kolejne dostawy na poziomie 1,7mln litrów będą realizowane w nadchodzących tygodniach.

Zapewniamy jednocześnie, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy i wsparcie dla naszych pracowników, dostawców oraz odpowiedzialnie realizować zadania biznesowe, które dopasowujemy do bieżącej sytuacji.

 

Zarząd MBWS Polska

Stosujemy pliki cookies w celi zbierania statystyk umożliwiających analizę ruchu na serwisie. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności