Krupnik likiery

Moc: 30% obj.

Pojemności: 100 ml, 200 ml, 500 ml

Nalewki Krupnik są doskonałą formą szlachetnych trunków komponowanych w oparciu o staropolskie receptury pieczołowicie spisywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Niepowtarzalną intensywność i aromat zawdzięczają soczystym, nasyconym słońcem owocom, pochodzącym z wiejskich sadów, ogrodów i łąk. Dojrzałe, ręcznie zbierane, poddawane są maceracji i wzbogacane wyjątkowymi mieszankami przypraw. Całość dopełnia aksamitny, łagodny smak doskonałego spirytusu, a długie leżakowanie sprawia, że nalewki Krupnik stanowią wyjątkowe połączenie polskiej tradycji i kunsztu wielu pokoleń mistrzów gorzelnictwa oraz nowoczesnych technik destylacji

Zobacz tabelę wartości odżywczych >

Krupnik Cytrynowy to orzeźwiająca, świeża i aromatyczna nalewka, łącząca dojrzałość soczystych cytryn z najwyższej jakości wódką Krupnik. Doskonale smakuje w czystej postaci, a także jako składnik wielu koktajli.
Krupnik Cytrynowy wśród nalewek konkurencji o tym samym smaku uznawany został przez konsumentów za niekwestionowany numer jeden pod względem smaku i zapachu.
Krupnik Orzechowy swój wyjątkowy smak zawdzięcza doskonałemu połączeniu dwóch gatunków orzechów - laskowych i włoskich. Delikatnie słodki, aromatyczny, wzmocniony 30% alkoholem, jest idealną propozycją dla tych, którzy cenią tradycyjne smaki z nieoczywistym twistem.
Krupnik Orzechowy wśród likierów konkurencji o tym samym smaku uznany został przez konsumentów za niekwestionowany numer jeden pod względem naturalnego smaku i zapachu.
Krupnik Pigwowy to jeden z najlepiej sprzedających się likierów smakowych na rynku. Swoją renomę zawdzięcza tradycyjnej, prawdziwie staropolskiej recepturze, która sprawia, że wyjątkowy smak i wspaniały zapach zapomnianego owocu pigwy zostaje odkryty na nowo. Szlachetna kompozycja dojrzewających w jesiennym słońcu owoców pigwy czyni likier delikatnie kwaśnym, z aromatycznym i intrygującym wykończeniem. Wzbogacona formuła nadaje trunkowi bardziej wytrawny i mniej słodki smak.
Krupnik Śliwkowy to najchętniej wybierany likier smakowy marki.
Swój niezwykle naturalny smak zawdzięcza przekazywanej z pokolenia na pokolenie recepturze i najlepszej jakości owocom. Smak długo dojrzewających, macerowanych z aromatycznymi przyprawami śliwek, rozpływa się w ustach delikatną słodyczą, podkręconą rozgrzewającą nutą korzeni i winnym twistem. Kompozycja przywodzi na myśl zapachy dzieciństwa i późnej jesieni. Nic dziwnego, że Krupnik Śliwkowy uznany został przez konsumentów za najsmaczniejszy wśród wielu likierów konkurencji o tym samym smaku.
Naturalny smak i piękny rubinowy kolor Krupnik Wiśniowy zawdzięcza najlepszym odmianom wiśni z polskich sadów. Przygotowany na bazie krystalicznie czystej wódki Krupnik, łączy w sobie słodycz przepełnionych słońcem owoców z wyraźną nutą wiśniowej pestki. Klarowny, o doskonałej gęstości trunek, wśród likierów konkurencji o tym samym smaku, został wyróżniony przez konsumentów mianem najlepszego pod względem aromatu i posmaku.
Historycznie, Krupnik to prastary litewski napój nazywany Miecionikas, od Mieciones, czyli krupa. Był to wywar ze zbożowych krup, doprawiony miodem, ziołami i korzeniami. Po polsku tę paloną z miodem wódkę nazywano Krupniczek. Z czasem stał się on najznamienitszym trunkiem podawanym na polskich stołach podczas szczególnych uroczystości.
W czasach Drugiej Rzeczpospolitej, Krupnik powszechnie produkowano w postaci gęstej wódki z miodem, masłem śmietankowym, pieprzem, cynamonem i mnóstwem różnych korzeni. Jedynie łańcucka fabryka potrafiła wytwarzać odmianę klarowną, o lekkim zabarwieniu złotego miodu.
Współczesny Krupnik Old Liqueur, wytwarzany w najstarszej destylarni w Polsce, jest oryginalnym alkoholem o miodowo-korzennym smaku, sporządzonym na bazie staropolskiej receptury z XVIII wieku. Mieszanka naturalnego miodu pszczelego, przypraw korzennych i aromatycznych ziół oraz najwyższej jakości alkoholu leżakuje ponad trzy miesiące w dębowych beczkach czyniąc ten likier wspaniałym trunkiem o właściwościach rozgrzewających.

Stosujemy pliki cookies w celi zbierania statystyk umożliwiających analizę ruchu na serwisie. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności