Sobieski Wiśnia z nutą Bourbona

Moc: 32% obj.

Pojemności: 100 ml, 200 ml, 500 ml

Sława wódki Sobieski ma swój początek w historii, której bohaterem jest legendarny król i zwycięzca spod Wiednia. JAN III SOBIESKI, panujący w XVII w., był ostatnim wielkim władcą Polski, którego hart ducha i wola zwycięstwa sprawiły, że stał się symboliczną postacią w historii Polski. Sobieski odniósł spektakularne zwycięstwo w bitwie pod Wiedniem, którą w 1683r stoczył przeciwko imperium osmańskiemu. Walka ta uznana została za jedną z najbardziej decydujących bitew w historii Europy.

Od wieków postać króla Sobieskiego uosabia esencję prawdziwego męstwa – lwiego serca, odwagi, niezłomności i woli zwycięstwa – wartości, które stały się inspiracją dla stworzenia prawdziwej męskiej wódki.

Produkowana z najlepszej jakości ziaren i krystalicznie czystej wody z oligoceńskich źródeł, wyróżnia się wielowymiarowym i bogatym smakiem, a pięciokrotna destylacja tworzy jedną z najczystszych i najbardziej aksamitnych wódek na świecie.

Zobacz tabelę wartości odżywczych >

Legendarny bohater

JAN III SOBIESKI był ostatnim wielkim królem Polski, który panował w XVII wieku przez 24 lata i uważany jest za symboliczną postać w historii Polski. Sobieski odniósł spektakularne zwycięstwo w bitwie pod Wiedniem, którą w 1683r stoczył przeciwko imperium osmańskiemu. Do dziś bitwa pod Wiedniem uważana jest za jedną z najbardziej decydujących bitew w historii Europy.
Współcześnie, Sobieski jest symbolem polskiej chwały i sukcesu, a jego szlachetne imię stało się inspiracją dla stworzenia prawdziwej polskiej wódki.

Jakość i tradycja

Sobieski Wiśnia z nutą Bourbona to nalewka stworzona w oparciu o tradycyjną recepturę, inspirowaną doświadczeniami wielu pokoleń gorzelników, w najstarszej w Polsce wytwórni wódek w Łańcucie, działającej nieprzerwanie od 1764r.
Ta doskonała nalewka tworzona jest z dojrzewających w słońcu wiśni z polskich sadów. Oryginalne zestawienie nadaje jej niepowtarzalnego smaku, wykończonego nutą szlachetnego Bourbona

Stosujemy pliki cookies w celi zbierania statystyk umożliwiających analizę ruchu na serwisie. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności